
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 40 |
| Positions Per Level: | 20 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of VL4012510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 34POS 90DEG 5MM
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
FUSE CARTRIDGE 100A 500VAC
TERM BLOCK HDR 40POS 90DEG 3.5MM