
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTOQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 13 |
| Positions Per Level: | 13 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 63 |
Current price of OSTOQ135351 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HEADER 7P 350MM VERTICAL 11A
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM
PG 9 BEND PROTECTION PVDF/TPE