
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate B2L |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 10.3A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-1mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 132 |
Current price of 1001270000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 3.81MM
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM
LOW NOISE FRONT END