
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V9 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2010 |
Current price of V91451530000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ HCSL
TERM BLOCK RCPT 14POS 5.08MM
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 14P SIDE ENT 5.08MM PCB