
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 5 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 94 |
Current price of OSTVK053150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 24POS 3.81MM
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 12V 1W
CONN SOCKET 48POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 3.81MM