
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Female Sockets |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2145 |
Current price of V70732510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCBPLUG 1016MMPS 12P 12A 300V GR
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
SCREWDRIVER BIT SOCKET 1/2" PZ 3
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 3.81MM