
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 21 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - TOP Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 27A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 17 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of 1894340000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 12POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 7.5MM
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM
XTAL OSC VCTCXO 12.0000MHZ
FIXED IND 150UH 30A 13 MOHM TH
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM
TERMINAL MARKER