OSTOQ10A550
Description
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM
DataSheet
OSTOQ10A550 PDF
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:10
Positions Per Level:10
Number of Levels:1
Pitch:0.295" (7.50mm)
Header Orientation:Vertical
Current - UL:-
Voltage - UL:300 V
Color:-
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish:Tin
Features:Mating Flange
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NC09A2800000G
NC09A2800000G
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.5MM
TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK RCPT 18POS STR 3.5MM
Y40784K30213V0L
Y40784K30213V0L
RES 4.30213K OHM 0.3W 0.005% RAD
124378
B401 18X12 BLK/RED/WHT NO PARKIN
VI-JNW-IX-B1
VI-JNW-IX-B1
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
OSTOQ10A550
OSTOQ10A550