
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of OQ1712810000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.81MM
TVS DIODE 100V 162V CASE 5A
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
FAN AXIAL 80X25MM 230VAC TERM
TERM BLOCK HDR 17POS 90DEG 3.5MM