
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 23 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 11582.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BLZF 3.50/10/180LR SN OR BX
5MM/.197" VERT HDR CLOSED ENDS H
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM
VARISTOR 47V 100A DISC 5MM
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH
HEADER