
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 28 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 17.5A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of 1035440000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 17POS 30DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 2.5MM
VERTHEADER5MMPSCLOSED END 11P12A
FIXED IND 1.2UH 2.4A 54 MOHM SMD
CONN RCPT 64POS 0.05 GOLD SMD
REPLACEMENT ELEC. FOR GT1-AD04
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 3.81MM