
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Locking Ramp |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2250 |
Current price of OQ0412510300G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PLUG-IN CONNECTOR
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 3.5MM
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVDS
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 3.5MM