
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 39756 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Unshrouded |
| Number of Positions: | 12 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of 0397560012 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
5MM/.197" R/A HDR OPEN ENDS HIGH
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
LED PRISM 3MM RT ANG GREEN SMT
FIXED IND 33UH 1.5A 140 MOHM TH
CONN STRAIN RELIEF RED
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM