
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39536 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 15 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120 |
Current price of 0395369515 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HEADER 21P 381MM HORIZONTAL
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM
TERM BLOCK HDR 24POS 90DEG 3.5MM
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
TERM BLOCK HDR 15POS 5.08MM
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
CONN N TYPE PLUG R/A 50OHM SOLDR