
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39536 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 0395364504 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 3.5MM
FIXED IND 1MH 300MA 3.9 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 850MA 380 MOHM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5.08MM
TRANSMITTER TOSA