
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39533 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Positions Stamped, Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 360 |
Current price of 0395338314 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM
TERM BLOCK HDR 12POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 10UH 570MA 335 MOHM
TRANSCEIVER
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM