
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EDSTLZ1575 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of EDSTLZ1575/6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 12POS BLK
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM
CONTROL ACCESS CURRENT TRNSFRMR