
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON IC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Female Sockets |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 16A |
| Voltage - IEC: | 630 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1943328 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HEADER 12 P 5.08MM STLZ950/1
PCB HEADER 17P 350MM HORIZONTAL
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 2.5MM
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
CABLE CLIP CLOSE DIAMETER 3,0 MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5.08MM