
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MCDNV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 26 |
| Positions Per Level: | 13 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1750407 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 13POS 7.62MM
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT 44POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.81MM
CIRCULAR