
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2040 |
Current price of VF1832500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 36POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM
XTAL OSC XO 32.7680MHZ HCMOS TTL
CONN HDR .050" 28POS
2MM LOW PROFILE STRIPS
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM