
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 12 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 13A |
| Voltage - IEC: | 125 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1753083001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3.5MM/.138" R/A HDR CLOSED ENDS,
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM
PCB TERMINAL