
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug for Unshrouded Header |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of A-TB500-VG07SB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
5MM/.198" REVERSED VERT HDR CLOS
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM
DIODE ZENER 6.4V 500MW DO213AA
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK 22POS 45DEG 3.7MM PCB