
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTTX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug for Unshrouded Header |
| Number of Positions: | 2 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Nickel |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 142 |
Current price of OSTTX020100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.81MM
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
CRIMPER, INSULATION "F"(.240")
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM
CONN RCPT FMALE 12POS SOLDER