
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 13 |
| Positions Per Level: | 13 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3105 |
Current price of OQ1353800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PLUG-IN CONNECTION SYSTEM
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 3.81MM
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
FCT MTL BRACKET
CONN RCPT HSNG MALE 8POS PNL MT
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM