
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 24 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2080 |
Current price of VS2451500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3.5MM/.138" STRAIGHT PLUG-TOP EN
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 7.5MM
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5.2MM
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
UPS 24VDC 20A DIN RAIL
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM