
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTV7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Header, Female Sockets |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 54 |
Current price of OSTV7060150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 8POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 7.62MM
THRU HOLE FUSE 2.7X7.3MM,SLOW 1A
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM
DIRECTIONAL COUPLER
EVAL KIT FOR MAX14932