
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 15 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Locking Ramp |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2145 |
Current price of OQ1512500300G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 22POS 270DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM
FIXED IND 3UH 2.8A 23 MOHM SMD
CONN HEADER SMD 16POS 1MM
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP