OQ2070500000G
Description
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM
DataSheet
OQ2070500000G PDF
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:20
Positions Per Level:20
Number of Levels:1
Pitch:0.197" (5.00mm)
Header Orientation:Vertical
Voltage - IEC:-
Current - UL:20 A
Voltage - UL:300 V
Color:Green
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C