ELFH1223G
Manufacturer
Socapex (Amphenol Pcd)
VIGOR # :
Description
.200"/5.08MM R/A HDR CLOSED ENDS
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
ELFH1223G PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Number of Positions:-
Positions Per Level:-
Number of Levels:-
Pitch:-
Header Orientation:-
Plug Wire Entry:-
Termination Style:-
Mounting Type:-
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:-
Voltage - UL:-
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:-
Operating Temperature:-
Contact Mating Finish:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SVP06-3,50-K
SVP06-3,50-K
PLUG PCB 6P 350MM VERT 11A 300V
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM
PDV03-3,81-H-M
PDV03-3,81-H-M
PCB DUAL ROW HDR 3P 381MM HORIZO
SiT3372AI-4E3-28NU135.000000X
SiT3372AI-4E3-28NU135.000000X
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-2E2-30NE223.000000Y
SiT3373AC-2E2-30NE223.000000Y
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
MKP383330140JII2B0
MKP383330140JII2B0
CAP FILM 0.03UF 5% 1.4KVDC RAD