OSTOQ10B151
Description
TERM BLOCK HDR 10POS 90DEG 2.5MM
DataSheet
OSTOQ10B151 PDF
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:10
Positions Per Level:10
Number of Levels:1
Pitch:0.098" (2.50mm)
Header Orientation:90°, Right Angle
Current - UL:-
Voltage - UL:125 V
Color:-
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C