VF0871500000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
VF0871500000G PDF
Type Description
Series:VF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:8
Positions Per Level:4
Number of Levels:2
Pitch:0.197" (5.00mm)
Header Orientation:Vertical
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Solder
Mounting Type:Through Hole
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Green
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:Tin
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK HDR 6POS 3.81MM
30.332
TERM PLUG 12 P 5MM GRYBL 9A 150V
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM
DMN26D0UDJ-7
DMN26D0UDJ-7
MOSFET 2N-CH 20V 0.24A SOT963
41337
B555 10X14 BLK/YEL CAUTION THIS
TMM-110-01-T-D-RE
TMM-110-01-T-D-RE
2MM TERMINAL STRIP
VF0871500000G
VF0871500000G
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM