TC020362A500G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TC020362A500G PDF
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:2
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:15 A
Voltage:300 V