OSTHX042301
Description
TERM BLK 4POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
OSTHX042301 PDF
Type Description
Series:OSTHX
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:4
Pitch:0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:300 V
Wire Gauge:16-26 AWG
Mounting Type:Through Hole
Wire Termination:Screwless - Push Button Clamp
Features:Interlocking (Side)
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
OSTHE160080
OSTHE160080
TERM BLOCK 16POS 45DEG 5MM PCB
MH-276
MH-276
PCB TERM 75MMPS HORIZ 6P 15A 300
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 10MM PCB
SiT3373AC-2E9-30NZ256.000000T
SiT3373AC-2E9-30NZ256.000000T
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-1B3-25NZ100.000000Y
SiT3372AC-1B3-25NZ100.000000Y
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
8706-NIST
8706-NIST
DIGITAL PSYCHROMETER W/CAL CERT
OSTHX042301
OSTHX042301