YA1221510000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 4P SIDE ENT 3.81MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
YA1221510000G PDF
Type Description
Series:YA
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:3
Positions Per Level:4
Pitch:0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:150 V