HC15B2800000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK 15POS 45DEG 2.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
HC15B2800000G PDF
Type Description
Series:HC
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:15
Pitch:0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:2 A
Voltage:300 V