NA2251810000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 22P SIDE ENT 2.54MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
NA2251810000G PDF
Type Description
Series:NA
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:22
Pitch:0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:3 A
Voltage:150 V
Wire Gauge:20-28 AWG
Mounting Type:Through Hole
Wire Termination:Screwless - Push Button Clamp
Features:-
Color:Gray
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLK 6P SIDE ENT 10.16MM PCB
HB1501800000G
HB1501800000G
TERM BLK 15P SIDE ENTRY 5MM PCB
995114
TERM BLOCK 11POS 45DEG 5MM PCB
SIT8209AC-32-33S-161.132800X
SIT8209AC-32-33S-161.132800X
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
SiT3372AI-2E9-30NG163.840000T
SiT3372AI-2E9-30NG163.840000T
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
SiT3372AC-4E3-25NH163.840000Y
SiT3372AC-4E3-25NH163.840000Y
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
NA2251810000G
NA2251810000G