YP092150A000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 9P SIDE ENT 3.81MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
YP092150A000G PDF
Type Description
Series:YP
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:9
Pitch:0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:300 V