OSTHC23B080
Manufacturer
On-Shore Technology, Inc.
VIGOR # :
Description
TERM BLK 23POS TOP ENT 2.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
OSTHC23B080 PDF
Type Description
Series:OSTHC
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:23
Pitch:0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:2 A
Voltage:150 V