
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10482.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 18P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 10P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 15P SIDE ENTRY 10.16MM
DIODE ZENER 43V 500MW DO35
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
PCB TERMINAL
CONN FFC VERT 29POS 1.25MM PCB