
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Euro-Mag EM2919 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Pitch: | 0.375" (9.53mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 30 A |
| Voltage: | 600 V |
| Wire Gauge: | 10-20 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of EM291902 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 1POS SIDE ENTRY PCB
TERM BLK 3P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 20POS TOP ENTRY 5MM PCB
XTAL OSC XO 19.2MHZ HCMOS SMD
M55342H 50PPM 0705 4.53K 1% R TI
TERM BLK 2P SIDE ENT 9.53MM PCB
OC-PMC-AT-PA-S-F-S