
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2100 |
Current price of VJ0441520000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 8P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 7POS SIDE ENT 3.5MM PCB
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
FUSE CARTRIDGE 2A 1KVDC
TERM BLK 4POS SIDE ENT 7.5MM PCB
DC DC CONVERTER 18.5V 75W