
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3040 |
Current price of EC141000B000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERM 5MMPIN 21PVERT10A300V G
TERM BLK 9P TOP ENTRY 7.5MM PCB
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 28V 50W
TERM BLK 14P SIDE ENT 3.5MM SMD
DC DC CONVERTER 72V 75W
DC DC CONVERTER 5V 100W