
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Pitch: | 0.157" (4.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 9 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 18-22 AWG |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Solder Retention |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4800 |
Current price of NQ0321800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 38POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 4MM SMD