
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 4 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 20-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Orange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 12161.3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 18P SIDE ENT 3.81MM PCB
PCB TERMINAL
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
2MM LOW PROFILE STRIPS
PCB TERMINAL
OSC MEMS LOW PWR LVCMOS