
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 11 |
Current price of OSTVJ194155 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 10POS 66DEG 3.5MM PCB
TERM BLK 19P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 19P SIDE ENT 7.5MM PCB
TAPE ADHSV TRNSFR 1"X 10" 100/RL