
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Pitch: | 0.394" (10.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 600 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Pressure Clip |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10687.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 9P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLOCK 5POS 45DEG 5MM PCB
CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.156
TERM BLK 24P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
SKT PGA SOLDRTL