
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTHC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 6 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-20 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole, Kinked Pin |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 29 |
Current price of OSTHC180080 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 5P SIDE ENT 10.16MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 7.62MM PCB
TERM BLK 6P TOP ENTRY 7.5MM PCB
TERM BLK 18POS TOP ENT 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 3.3V 66W