SCM113000L
Manufacturer
Socapex (Amphenol Pcd)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK 11POS 5.08MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
SCM113000L PDF
Type Description
Series:SCM
Package:Tray
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:11
Pitch:0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:Angled
Current:20 A
Voltage:300 V