
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 23 |
Current price of OSTVJ096155 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 12P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 11P SIDE ENT 12.7MM PCB
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P
TERM BLK 9P SIDE ENT 7.62MM PCB
CB 5C 5#16 PIN PLUG