
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ES |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2040 |
Current price of ES1801500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PCB FNT 3P 7.62MM 30A
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 18POS SIDE ENT 10MM PCB
TERM BLK 18POS TOP ENTRY 5MM PCB
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS TTL